Puzzle z miasta – Maria Kiesner

wpis w: Wydarzenia | 0

21.10.2017, godz. 12.00

Spotkanie z Marią Kiesner to była niezwykła przygoda. Artystka ukończyła studia w roku 2002 na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie dyplomem wyróżnionym nagrodą im. J. Szajny za poszukiwanie nowej formy wypowiedzi. Była także stypendystką w latach 2005 i 2007 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2009 obroniła doktorat pod tytułem “Miasto przed burzą”, pracuje jako adiunkt w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Artystka maluje architekturę i pejzaże miejskie. Przedstawia obiekty realistycznie, ascetycznie i bez sztafażu, interesują ją fabryki, dworce, szkoły, domy kultury i zapomniane relikty socmodernizmu i modernizmu.
Uczestnikom spotkania opowiedziała o tym co, jak i dlaczego maluje. Tematem było miasto, które na koniec wspólnie zostało zbudowane. Każdy z uczestników tworzył budynki rysując je tuszem na czystych kartkach. Wycięte i naklejone na jedną płaszczyznę stworzyły niezwykła przestrzeń miejską.

Realizacja projektu była możliwa dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz naszym patronom:
Fundacji Otwórz się
Dzielnicy Rodzica
Magazynowi Bliżej Przedszkola
Wydawnictwom Drugim
Pismu o sztuce Artifex
Galerii Przy Automacie
Portalowi Kiwi

Galeria

 

Relacja ze spotkania

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego